Telefon
WhatsApp
İnstagram
İstanbul'da Yükselen Gökdelenler İçin Yeni Yönetmelikler Yürürlüğe Girdi

İstanbul'da Yükselen Gökdelenler İçin Yeni Yönetmelikler Yürürlüğe Girdi

Son yıllarda İstanbul'da yükselen gökdelenler, kentin siluetini değiştirirken aynı zamanda kentsel dönüşüm ve gelişimi de tetikliyor. Ancak, bu yapıların inşaatı ve kullanımıyla ilgili yaşanan bazı sıkıntılar, yeni bir yönetmelik değişikliğini beraberinde getirdi.

Yakın tarihlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, artan yükseklik ve yoğunluk seviyeleri nedeniyle yeni yapılan gökdelenler için daha katı inşaat standartları getirildi. Bu standartlar, mühendislik ve çevresel faktörler göz önünde bulundurularak belirlendi ve binaların daha dayanıklı ve sürdürülebilir olmasını amaçlıyor.

Yeni yönetmelik, özellikle deprem riski yüksek olan İstanbul gibi büyük şehirlerdeki bina güvenliği konusunda ciddi bir adım olarak değerlendiriliyor. Bu değişiklikle birlikte, inşaat firmaları ve projeleri, daha fazla inşaat maliyeti ve titizlik gerektiren bir süreçle karşı karşıya kalabilirler. Ancak, uzun vadede, bu yönetmeliklerin kentsel dönüşüm projelerinin kalitesini ve güvenliğini artıracağına inanılıyor.

Bize Ulaşın

0 (532) 779 52 26

Projelerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmanız adına, sizi ofisimizde misafir etmekten mutluluk duyarız.

Bizimle İletişime Geçin
Yukarı Çık